Υπότροφοι 2018

Το Δεκέμβριο του 2018, απονεμήθηκαν σαράντα (35) Υποτροφίες, συνολικού μικτού ποσού δεκαπέντε χιλιάδων ευρώ (15.000€) η καθεμία, για πρωτοετείς φοιτητές που έχουν εισαχθεί σε συγκεκριμένες σχολές Πανεπιστημίων της Ανώτατης Εκπαίδευσης στην Ελλάδα και οι οποίοι προέρχονταν από όλες τις Περιφέρειες της Ελλάδας.

Επιπρόσθετα, απονεμήθηκε μία (1) τιμητική Υποτροφία «Ζαχαρίας Πιπερίδης» συνολικού μικτού ποσού είκοσι χιλιάδων ευρώ (20.000 €) σε πρωτοετή φοιτήτρια, Πολυτεχνικής Σχολής της χώρας, του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών, από όπου εν προκειμένω είχε αποφοιτήσει και ο ίδιος ο Ζαχαρίας Πιπερίδης, ο οποίος υπήρξε διακεκριμένο στέλεχος του Ομίλου ΟΤΕ.

Gume Laurentjan
Περιφέρεια Θεσσαλίας
Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο

Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών

Απαλός Γιώργος
Περιφέρεια Πελοποννήσου
Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο

Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών

Αποστολόπουλος Γιώργος
Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας
Πανεπιστήμιο Πατρών

Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών

Αποστόλου Φώτιος
Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας
Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο

Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών

Βαγιάτης Βασίλης
Περιφέρεια Κρήτης
Πανεπιστήμιο Κρήτης

Τμήμα Βιολογίας

γμ
Γεωργακοπούλου Μαριάννα
Περιφέρεια Πελοποννήσου
Εθνικό & Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Τμήμα Φυσικής

Γεωργιάδου Δήμητρα
Περιφέρεια Αττικής
Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Τμήμα Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών

Γκαμπής Θοδωρής
Περιφέρεια Πελοποννήσου
Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας

Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών

Καλόξυλος Πέτρος
Περιφέρεια Αττικής
Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής

Τμήμα Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών

Καρακασίδου Ευρυδίκη
Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών

Καραντωνίου Ελένη
Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τμήμα Χημικών Μηχανικών

Καρράς Ευστάθιος
Περιφέρεια Ηπείρου
Πανεπιστήμιο Πατρών

Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών

Κόρο Έρρικα
Περιφέρεια Θεσσαλίας
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών

Κουκουλάρης Χαρίλαος
Περιφέρεια Αττικής
Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο

Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών

Λαζαρίδη Παναγιώτα
Περιφέρεια Θεσσαλίας
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τμήμα Οικονομικών Επιστημών

Μαλισιανός Γεράσιμος
Περιφέρεια Ι. Νήσων
Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο

Τμήμα Αρχιτεκτόνων Μηχανικών

Μανιφάβα Γεωργία
Περιφέρεια Πελοποννήσου
Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο

Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών

Μαρτίνη Ιωάννα
Περιφέρεια Αττικής
Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Τμήμα Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας

Μιχαηλίδου Κωνσταντίνα
Θεσσαλονίκη
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τμήμα Βιολογίας

Ντάγκας Παναγιώτης
Περιφέρεια Αττικής
Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο

Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών

Πάσχος Κωνσταντίνος
Περιφέρεια Αττικής
Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο

Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών

Πεχλιβάνης Χρήστος
Περιφέρεια Αττικής
Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο

Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών

Πιερράτος Μιχαηλάγγελος
Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας
Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων

Τμήμα Φυσικής

Πολυμένος Γιώργος
Περιφέρεια Αττικής
Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο

Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών

Σελεμίδης Σταύρος
Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας
Εθνικό & Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Τμήμα Βιολογίας

Σιδέρης Αντώνης
Περιφέρεια Αττικής
Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο

Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών

Σίμωσης Νικόλαος
Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας
Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο

Τμήμα Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών

Σουρλαντζής Δημήτρης
Περιφέρεια Κρήτης
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών

Στεργιόπουλος Αλέξανδρος
Θεσσαλονίκη
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τμήμα Πληροφορικής

Τριανταφυλλίδης Βλαδίμηρος Μάριος
Θεσσαλονίκη
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών

Τσεπέρκα Μαγδαληνή Ραφαέλλα
Περιφέρεια Β. Αιγαίου
Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Τμήμα Βιοτεχνολογίας

Τσιντσάρ Νικολέττα
Θεσσαλονίκη
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τμήμα Χημείας

Τσιτσεκλής Χρήστος
Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τμήμα Οικονομικών Επιστημών

Χερ Θεοδώρα Νούρα
Περιφέρεια Θεσσαλίας
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τμήμα Πληροφορικής

Χλης Νικόλαος
Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης
Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων

Τμήμα Φυσικής

Είσοδος

Χρησιμοποίησε το email και τον κωδικό που έχεις επιλέξει κατά την εγγραφή σου


Εγγραφή

Εάν δεν είσαι εγγεγραμμένος χρήστης κάνε κλικ εδώ για να γραφτείς

Κάνε κλικ εδώ, αν είσαι υπότροφος