Υπότροφοι 2017

Το Σεπτέμβριο του 2017, απονεμήθηκαν σαράντα (40) Υποτροφίες, συνολικού μικτού ποσού δεκαπέντε χιλιάδων ευρώ (15.000€) η καθεμία, για πρωτοετείς φοιτητές που έχουν εισαχθεί σε Πανεπιστήμια της Ανώτατης Εκπαίδευσης στην Ελλάδα και οι οποίοι προέρχονταν από όλες τις Περιφέρειες της Ελλάδας.

Επιπρόσθετα, απονεμήθηκε μία (1) τιμητική Υποτροφία «Ζαχαρίας Πιπερίδης» συνολικού μικτού ποσού είκοσι χιλιάδων ευρώ (20.000 €) σε πρωτοετή φοιτητή, Πολυτεχνικής Σχολής της χώρας, του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών, από όπου εν προκειμένω είχε αποφοιτήσει και ο ίδιος ο Ζαχαρίας Πιπερίδης, ο οποίος υπήρξε διακεκριμένο στέλεχος του Ομίλου ΟΤΕ

Αγαπητού Έλενα
Περιφέρεια Αττικής
Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Τμήμα Ιατρικής

Αγγέλη Γεωργία
Περιφέρεια Πελοποννήσου
Εθνικό & Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Τμήμα Ψυχολογίας

Αλτάνης Νίκος
Περιφέρεια Θεσσαλίας
Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας – Βόλος

Τμήμα Ηλεκτρολόγων και Μηχανικών Υπολογιστών

Ανδρουλάκης Γεώργιος
Περιφέρεια Κρήτης
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών

Βενιαμίν Θανάσης
Περιφέρεια Αττικής
Εθνικό Μετσόβιο Πολύτεχνίο

Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών

Βολακάκης Κωνσταντίνος
Περιφέρεια Κρήτης
Πανεπιστήμιο Κρήτης

Τμήμα Επιστήμης Υπολογιστών

Γκιώνης Βασίλης Παύλος
Περιφέρεια Πελοπονήσσου
Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Τμήμα Φιλολογίας

Γκούλτα Μαρία
Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας
Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Τμήμα Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας

Γκρέζιος Στέφανος
Περιφέρεια Θεσσαλίας
Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνίο

Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών

Διαμαντίδου Ιωάννα
Περιφέρεια Κ. Μακεδονίας
Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνίο

Τμήμα Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών

Ευθυμιάδης Ανδρουλάκης Ζαχαρίας
Περιφέρεια Δ. Μακεδονίας
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών

θεκ
Θεοδώρου Ελένη Κλεοπάτρα
Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας
Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Τμήμα Νομικής

Κάγια Κλεβίσα
Περιφέρεια Θεσσαλίας
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τμήμα Αγγλικής Φιλολογίας

Καμτσικάς Τελιγιαννίδης Αντώνης
Περιφέρεια Κ. Μακεδονίας
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας

κβ
Κεφαλάς Βασίλης
Περιφέρεια Θεσσαλίας
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τμήμα Ψυχολογίας

κογ
Κόκκινος Οδυσσέας Γρηγόρης
Περιφέρεια Ν. Αιγαίου
Εθμικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Τμήμα Ιατρικής

Κονδύλης Δρόσος
Περιφέρεια Δ. Ελλάδας
Πανεπιστήμιο Αιγαίου

Ανώτερη Σχολή Τουριστικής Εκπαίδευσης Ρόδου (ΑΣΤΕΡ)

Κοσμίδης Σωτήρης
Περιφέρεια Θεσσαλονίκης
Πανεπιστήμιο Μακεδονίας

Τμήμα Οικονομικών Επιστημών

Κοψαχείλη Άννα
Περιφέρεια Αττικής
Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Τμήμα Χημείας

Κωνσταντινίδη Ματίνα
Περιφέρεια Αττικής
Εθνικό και Καπδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Τμήμα Ψυχολογίας

Κωστάκη Ευθυμία
Περιφέρεια Αττικής
Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων

Λιάτσου Κωνσταντίνα
Περιφέρεια Κ. Μακεδονίας
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τμήμα Φιλολογίας

μμ
Μουστοπούλου Μαρία
Περιφέρεια Αττικής
Πανεπιστήμιο Πατρών

Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών

Μπεγκάι Άγγελος
Περιφέρεια Αττικής
Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνίο

Τμήμα Χημικών Μηχανικών

Νίκα Χρύσα
Περιφέρεια Ν. Αιγαίου
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τμήμα Ψυχολογίας

Νταλαπέρα Σπυριδούλα
Περιφέρεια Δ. Ελλάδας
Πανεπιστήμιο Μακεδονίας

Τμήμα Εφαρμοσμένης Πληροφορικής

Παναγιωταράκου Γεωργία
Περιφέρεια Αττικής
Εθνικό & Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Τμήμα Νομικής

Παυλή Ελένη
Περιφέρεια Δ. Ελλάδας
Πανεπιστήμιο Πατρών

Τμήμα Ιατρικής

Πελαλίδου Ευαγγελία
Περιφέρεια Θεσσαλονίκης
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τμήμα Φιλολογίας

Πολύμου Ειρήνη
Περιφέρεια Β. Αιγαίου
Δημοκτίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης

Τμήμα Ιατρικής

Ροζάκης Μιχάλης
Περιφέρεια Αττικής
Πανεπιστήμιο Πατρών

Τμήμα Βιολογίας

Σινανάτζ Εράλντ
Περιφέρεια Αττικής
Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνίο

Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών

Σίνου Εύη
Περιφέρεια Δ. Ελλάδας
Πανεπιστήμιο Πατρών

Τμήμα Φαρμακευτικής

Σταφυλά Κωνσταντίνα
Περιφέρεια Αττικής
Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Τμήμα Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών

Συρογιάννης Γιώργος Σάββας
Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας
Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνίο

Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών

τγ
Τζολόπουλος Γιώργος
Περιφέρεια Θεσσαλονίκης
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών

Τζομάκα Αφροδίτη
Περιφέρεια Ηπείρου
Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο

Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών

Τσιριγώτης Σταύρος
Περιφέρεια Ιονίων Νήσων
Πανεπιστήμιο Πατρών

Τμήμα Ιατρικής

Τσιρογιάννης Νίκος
Περιφέρεια Δ. Ελλάδας
Πανεπιστήμιο Πατρών

Τμήμα Βιολογίας

Υφαντή Χριστίνα
Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης
Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης

Τμήμα Ιατρικής

Χατζησάββα Μπότα Έφη
Περιφέρεια Θεσσαλονίκης
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τμήμα Κτηνιατρικής

Είσοδος

Χρησιμοποίησε το email και τον κωδικό που έχεις επιλέξει κατά την εγγραφή σου


Εγγραφή

Εάν δεν είσαι εγγεγραμμένος χρήστης κάνε κλικ εδώ για να γραφτείς

Κάνε κλικ εδώ αν είσαι ήδη υπότροφος